Geceleri Çok Yemekten Nasıl Kurtulurum

Hayatlarını mecburiyeten geceleri sürdüren travesti topluluğunun en büyük sorunlarından biridir gece beslenmesi. Çalışmak için mecburen geceleri uyuyamayan İstanbul travestileri beslenme alışkanlıkları çoğunlukla fast fodd tarzı aparatif yiyeceklerdir.

travestilerde gece beslenmesi

Gece geç saatlerde yemek yemek, dahası yemek yemek için uyanmak genelde psikolojik bir problem olarak değerlendirilir. Bu problemler de anoreksiya nevroza veya blumia nevroza denilmektedir. Bu psikolojik problemlerin altında depresyon, madde kullanımı, dürtü kontrol bozukluğu olup olmadığı uzamanlar tarafından kontrol edilir.
Tıbbi yardımlardan alınan sonuçları hızlandırmak için elbette ki Ankara travesti bireylerin de yapabileceği basit kurallar vardır.

Örneğin; gün içerisinde öğün atlamamak bu kurallarda ilkidir.

Vücudu yeterince tatmin edip de uyku haline geçince gece yemek yeme isteği azalacaktır. Ayrıca öğünlerde yenilen yiyecekler de gece yemek yeme alışkanlığından uzaklaşmak için son derece önemlidir. Metabolizma dostu ve yüksek lifli gıdalar öğünlerde ilk başta tüketilmesi gereken gıdalardır. Gün içerisinde belirli periyotlarda, belirli miktarlarda alınan karbonhidrat, yağ, protein, vitamin ve mineraller hem diyette olan hem de gece yemek yeme alışkanlığı olan bireyler için oldukça önemlidir.

travestiler lif proteini yüksek olan gıdalar ile beslenin

Günlük ihtiyacımız olan karbonhidrat ekmek, pilav, makarna gibi ürünler ile vitamin ve mineraller sebze veya meyveler ile protein et ve et ürünleri veya süt ve süt ürünleri veya yumurta ile giderilmelidir. Porsiyon kontrolleri yapılarak besinlerden elde edilecek kazanımlar oldukça fazla arttırılmaktadır. Uyumadan en az 2 saat önce yemek yenilerek, besinlerin emilimi hızlandırılmış olur ve bu sayede yatağa daha tok bir mide ile girilmiş olunur. Ayrıca gün içinde yapılan aktiviteler sayesinde vücut yorulduğu için, daha sağlıklı bir uyku uyunur ve gece yemek yemek için kalkma ihtimali düşer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

travesti