En İyi Dünya Kahveleri

Kahve travestilerin favori içecekleri nden biridir. Sabah uyanınca ilk yapacakları iş muhakkak bir fincan kahve eşliğinde yeni bir güne dinç ve huzurlu başlamaktır. Kahveyi her insan sever ama hiç şüphesiz İstanbul travestileri tam anlamı ile bir kahve aşığı bireylerdir. Dünya genelinde o kadar çok çeşit kahve türü vardır ve travestilerin çoğu bu kahve türlerinden bihaber.

Kahve insanlık tarihinde önemi ile korunan bir tarım ürünüdür. 100 yıllardır üretilen bu ürün içerisindeki enerjiyi bizlere aktarmayı çok iyi biliyor ve iş stresi gün yorgunluğu ya da hayatımızın herhangi bir noktasında bizlere eşlik ediyor.

Brezilya

Brezilyanın en meşhur tarım ürünü kahvedir. Ülke ikliminin elverişli koşulları kahve yetişmesini kaçınılmaz kılıyor. Birçok ülkeye ihraçta bulunan brezilya kahveleriyle meşhur olan ülke olarak anılmaktadır. Bu güzel kahvelere sahip olmak iklimin verdiği elverişliliğin yanı sıra kahveyi hazırlayanlarla da alakalıdır. Brezilyalılar işin sırrının kahveyi yıkamadan önce kurutma yapma işlemine borçlu olduklarını söylüyorlar.

Kolombiya

Kolombiya kahve ihraç konusunda birçok ülkeden geride olabilir ama kaliteyi konuşmak gerekirse kesinlikle fazlasıyla ileride. Fazla engebelik olan bu ülke de tarım için gerekli araçlar pek kullanılmamakta geleneksel tarım toplama işlemiyle verim azalıyor olsa da kalitesinden asla ödün vermiyor ve bu da bu ülkeyi kaçınılmaz en lezzetli kahvelere sahip yapıyor.

Kenya

Kahvesiyle kendini meşhur eden ülkelerden birisi de Kenya’dır. İhracının fazla olması nedeniyle devlet tarafından sıkı denetim altında olan bu ülke kaliteli kahveler üretmeye devam ediyor. Bir kısmı denetim altında ihraç edilirken bir diğer kısmı ise ülkeler arasında açık arttırma ile satılmaktadır.

Etiyopya

Etiyopya da önemli bir geçim kaynağı olarak kabul edilen kahve üretiminde nüfusun çoğunluğu bu alan da çalışmaktadır. Bunun için özel eğitimler veren ülke kendini bu konularda fazlasıyla geliştirmektedir.

Guatemala

Amerika’nın güzel ve şirin bir ülkesi olan guatemala kahvesiyle nam salmış ülkeler arasındadır. Küçük bir ülke olması ile birlikte sadece kahve ülkesi de denilmektedir. Kahvelerine kendi adlarını veren guatemala kahveye aşırı önem veren ülkeler arasında yer almaktadır. Guatemala kahvelerini diğer kahvelerden ayırt eden özelliğinin yoğun kahve aroması içermesinden kaynaklı olduğu belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

travesti